دوستان عزیز به دلیل نوسان بالا قیمت ها در هنگام خرید موجودی و قیمت را چک بفرمایید منتظر صدای گرمتان هستیم : 02146864002 - 09222582994

تاریخچه مداد فابر کاستل

1398/03/13 - 1756 - 0 - مسعود

تاریخچه تولید مداد رنگی فابرکاستل:

مداد رنگی فابر کاستل در سال 1761توسط کاسپار فابر در یک مجموعه صنعتی که از قدیمی­ترین شرکتهای صنعتی جهان محسوب می­گردید در ایالات متحده آمریکا تولید گردید. این شرکت در زمینه تولید مداد چوبی و طیف متنوعی از محصولات برای نوشتن، طراحی و نیز مدادهای آرایشی فعال بود.

 

شرکت فابر کاستل به جهت تولید محصولات با کیفیت بالا، محصولات خلاقانه و ابتکاری، تعهد به سنت و نیز توجه به مسئولیتهای اجتماعی و علاقمندی به توسعه پایدار مشهور است.

نسل چهارم خانواده وتار فون فابر نام داشت که در سال 1839 کسب و کار موروثی و خانوادگی را بر عهده گرفت. وتار فون در زمینه تولید مداد رنگی اولین عضو خانواده بود که در ایجاد یک نام تجاری و برند با استاندارد جدید فعالیت نمود. این موضوع برای این کسب وکار و نسلهای بعدی این شرکت بعنوان نکته عطفی در توسعه فعالیت محسوب گردید. وتار فون فابر اعلام نمود تصمیم گرفته­ام خودم را به بالاترین رتبه برسانم و بهترین کار را در جهان انجام دهم.

 

در حال حاضر شاهد حضور نسل هشتم از خانواده بنام آنتون فون فابر کاستل هستیم که از سال 1978 بعنوان رئیس این شرکت با ایده مدیریتی لذت بردن از کشفها و محصولات گذشته و بازسازی آنها با طراحی نامحدود به وسیله فن­آوری مدرن در تولید مداد رنگی فعالیت می­نماید.

در سال 1999 فابر کاستل با شعار ایجاد خلاقیت برای کودکان و نوجوانان، در کلیولند اوهایو محصولات تولید خلاقیت را برای تمامی سنین تولید نمود. مداد رنگی نیز یکی از شاخص­ترین محصولات در این دوره بود. این شرکت با تولید انواع مداد رنگی­ها در سری محصولات هنری مورد نیاز کودکان از آوازه جهانی برخوردار است.

برخی مصرف­کنندگان ایرانی محل ساخت مداد فابر کاستل را کشور آلمان می­دانند. چرا که یکی از شعبات اصلی شرکت آمریکایی به مدیریت جیمی گالاگر در کشور آلمان فعالیت می­نماید. درحال حاضر مداد فابرکاستل از طریق 25 سازمان فروش در 120 کشور بطور مستقیم به فروش می­رسد. برنامه خلاقیت برای کودکان نیز در حال حاضر در 50 کشور مختلف دنیا از طرف این شرکت مدیریت می­شود.

ایده برند مداد فابرکاستل در موضوعات صلاحیت، کیفیت عالی، عملکرد عالی، نوآوری و خلاقیت با دید وسیع به مسئولیتهای اجتماعی خلاصه شده است.

 

 

لوگوی مداد رنگی فابرکاستل :

لوگوی مداد فابرکاستل از دوشوالیه به رنگ سبز لجنی تشکیل شده است. با توجه به تاکیدات بنیانگذار شرکت مبنی بر لزوم باقی ماندن نام فابر و تغییر فامیلی به کاستل دو شوالیه در لوگو نشان دهند دو نسل از بنیانگذاران این شرکت خانوادگی هستند و رنگ سبز لجنی از علایق اسکاتلندی الکساندار در سال 1905 ناشی شده است که برای تمایز محصولات با کیفیت مداد رنگی تولیدی در این دوره با سایر تولیدات در نظر گرفته شد.

 

 

ویژگیهای مداد رنگی فابر کاستل:

تولیدات مداد فابرکاستل در محدود وسیعی از مداد رنگی مخصوص کودکان و نیز مداد رنگی برای نقاشان حرفه­ای تولید و عرضه گردیده است. مداد رنگی مخصوص کودکان یا نوع کلاسیک در بسته­بندی­های متنوع در تعداد رنگهای استاندارد تولید شده است.

مداد رنگی حرفه­ای این شرکت که پلی کروم نامیده می­شود برای طراحی­ها و نقاشی­های حرفه­ای مورد استفاده قرار می­گیرد. استفاده از این فن­آوری توانسته است جلوه با شکوه و منحصر به فردی در خلق طراحها و نقوش هنرمندان ایجاد نماید.

 

نوک مداد فابرکاستل از استقامت بالایی برخوردار است و امکان شکستن آن در حین نقاشی که یکی از دغدغه­های مصرف­کنندگان محسوب می­شود بسیار کم است. جنس چوب از مواد بی ضرر برای کودکان بوده و به سهولت در طبیعت بازیافت می­شود.

بدنه ارگونومیک مداد فابر کاستل به شکل شش ضلعی؛ گرفتن آنرا خصوصا از طرف کودکان در دست آسان نموده است. این موضوع از لیز خوردن بدنه مداد هنگام کار جلوگیری می­نماید.

ترکیب رنگها که موجبات خلاقیت کودکان را فراهم می­آورد؛ به بهترین شکل در مداد فابرکاستل صورت می­گیرد. در بسیاری از بسته­بندی­های فلزی و مقوایی مداد رنگی فابرکاستل هدایایی نظیر مداد تراش نیز قرار داده می­شود.