دوستان عزیز به دلیل نوسان بالا قیمت ها در هنگام خرید موجودی و قیمت را چک بفرمایید منتظر صدای گرمتان هستیم : 02146864002 - 09222582994

بهترین خودکارها برای نوشتن

1398/03/18 - 1505 - 0 - مسعود
بهترین خودکارها برای نوشتن

خودکار ابزار اصلی و همیشگی ما برای نوشتن است. از مهم‌ترین شاخص‌های انتخاب خودکار، قطر نوشتاری، راحتی نگارش، شکل و طرح بدنه، رنگ جوهر است که در خرید خودکار باید مورد توجه قرار گیرد؛ چرا که انتخاب نادرست می‌تواند باعث ایجاد درد در مچ دست و انگشتان شود. در دنیای امروز همه با خود یک خودکار یا روان نویس به همراه دارند که آن را در جیب شلوار، لباس یا کیف خود قرار داده اند. خودکار یا روان نویس از لوازم ضروری دنیای دیجیتال است، دنیایی که با یک کلیک به اطلاعات نامحدودی می توان متصل شد و این خودکار است که اطلاعات را روی برگه می آورد و در همه جا کاربرد دارد. خودکارها برندها و مدل های مختلفی دارند و برخی از آنها دارای مشکلاتی نطیر جوهر پس دادن، کم رنگ نوشتن و .. هستند. برخی خودکارها نیز سریع خشک می شوند و نمی نویسند و همیشه در مواقع حساس که به خودکار نیاز دارید دیگران را آزار می دهند.

 

انواع خودکار

 

خودکار ها را به لحاظ نوشتن می توان به دو دسته۱- نازک نویس و ۲-معمولی تقسیم کرد. هر کدام از این دو دسته نیز دارای برندهای مختلفی هستند و به مدل های مختلفی تقسیم می شوند. برند خودکارها در بازار متنوع است و ممکن است که همین تنوع برندها و مارک ها به همراه تنوع قیمت خرید خریدار را آشفته کند و نتواند انتخاب درستی کند.

خودکار معمولی با نوک ۱٫۰

شناخته شده ترین و معروفترین برند در ایران در گروه خودکارهای معمولی به برند بیک اختصاص دارد. خودکار بیک در ایران جایگاه خود را به دلیل کیفیت بالا و قیمت پایین خود حفظ کرده است و با گذشت سالها زمان از این محصول این شرکت تغییر و نوآوری در محصول خود ایحاد نکرده است. در حال حاضر مافیا و کلاهبردان بسیاری در زمینه تولید خودکار تقلبی فعالیت دارند و خودکار تقلبی بیک نیز راهی بازار کرده اند. خریدار بدون اینکه اندکی شک کند به تقلبی بودن محصول، آن را خریداری می کند زیرا روش تشخیص خودکار بیک اصلی با تقلبی اش را نمی داند. خودکار بیک اصل مشخصات ویژه ای دارد نظیر آبی پررنگ بودن درب خودکار و وجود شکاف بالای درب آن برای تبادل هوا و نام شرکت بیک که به صورت برجسته روی نی خودکار حکاکی شده است.


خودکار کنکو در بازار خودکار جهانی محبوبترین برند است. این محبوبیت ۲ دلیل دارد :۱- سر خودکار که حاصل تکنولوژی پیشرفته ای است ۲- جوهر روان موجود در خودکار که راحتی در نوشتن را مهیا کرده است. خودکار کنکو در جایگاه پایین تری از خودکار بیک قرار دارد و دارای مشکلاتی نظیر یکنواخت نبودن جوهر آن، پس دادن جوهر و تغییر رنگ جوهر در انتهای آن است. خودکار بیک بسیار ارزانتر از خودکار کنکو است اما با خودکار بیک همواره می توان نوشت در صورتی که خودکار کنکو خیلی زود تمام می شود یا جوهر پس می دهد. در برخی کشور ها خودکارها را بر اساس متراژ نوشتن قیمت گذاری می کنند.

به شما پیشنهاد می شود که از مارک های جدید موجود در بازار که قابلیت نوشتن زیادی دارند استفاده کنید و به قیمت آنها توجه نکنید. قیمت این برند از خودکارها کمی بالاتر ازمعمول است ولی خیلی با کیفیت و روان می نویسند. نوک همه ی خودکارها دارای سایز مشخص و یکسانی است و وجه تمایز آنها به مقدار جوهر موجود در خودکار مربوط می شود. مقدار جوهر است که متراژ نوشتن را تعیین می کند و خوب است بدانید که خودکارهای معمولی از ۳۰ تا تقریباً ۵۰ متر می نویسند اما این خودکار ها از ۱۰۰ تا ۱۳۰ متر قابلیت نوشتن دارند.

سه برندی که به شما پیشنهاد می کنیم شامل برند پنتر، یونی بال و پلیکان است. این خودکارها ویژگی های خوب بسیاری دارند که باعث شده است در لیست بهترین خودکارهای جهان قراربگیرند و روی نوشتن آن ها حساب باز کرد. این خودکار ها دارای جوهر به صورت یکنواخت هستند و در طرح های زیبا و جالب برای خریداران تمام جهان عرضه می شوند. یک نکته مهم که نباید فراموش کنید این است که خودکار با قیمت بالای ۴ هزار تومن نخرید زیرا لوارم تحریر فروشی ها خودکار با نهایت قیمت ۳ هزار تومن خریداری می کنند. به ظاهر خودکار توجه نکنید و خودکار متفرقه نخرید و پول زیادی برای خودکار خرج نکنید.
خودکار های برندهای دیگر نیز خوب هستند اما به اندازه خودکارهای سه برندی که خدمتتان عرض کردیم، کارایی ندارند. سی کلاس، اسپید، لکسی، مروی، کاسپین، پنتل مارک های دیگر خودکار هستند که دارای مزایا و معایب ویژه ای هستند. هزینه خرید بالا در کنار کیفیت پایین این خودکارها آن ها را ضعیف ساخته است. این خودکار ها نیز طرفداران خودشان را در بازار دارند که ما پیشنهاد می کنیم از این برندها را در کنار سه برند دیگری که معرفی کردم استفاده کنید و تفاوت کیفیت را با دستان خود لمس کنید.

خودکار نازک نویس با نوک ۰٫۷

خودکار های نازک نویس در بازار ایران نوپا هستند و در همین مدت اندک و چند ساله محبوبیت بسیاری کسب کرده اند. کیفیت خودکار های معمولی بسیار بیش تر از خودکارهای نازک نویس است و این موضوع از یکنواخت نبودن جوهر در خودکارهای نازک نویس عیان است.
یک پیشنهاد برای افرادی که نوشتن با خودکارهای نازک نویس را دوست دارند، وجود دارد و آن چیزی نیست جز خودکار نازک نویس شرکت معروف یونی بال که بسیار کارایی دارد و تازه راهی بازار شده است. این خودکار نازک نویس علاوه بر ظاهر شیک و زیبا، کیفیت بالایی نیز دارد. این خودکار قابلیت نوشتن تا تقریباً حدود ۱۰۰ یا ۱۳۰ متر را دارد.
البته باید بدانید که برند کنکو، زبرا، پنتر، لینک، رادیوس و برند نوپای فونیکس نیز خودکار با نوک ۰٫۷ تولید و راهی بازار کرده اند اما خودکارهای نازک نویس آنها به خوبی یونی بال نیست!
تمام خودکارهای نازک نویس در محدوده قیمتی ۲ تا ۳ هزار تومان قرار دارند اما باید ذکر کنم که خودکار فونیکس بسیار با کفیت تر و زیباتر از خودکار های دیگر است. خودکار فونیکس سبک، کوچک و جیبی است و با طراحی جالب خود به راحتی می تواند در جیب های کوچک قرار گیرد و دارای طولی حدود ۹ سانتی متر است! این خودکار ۹ سانتی متری قابلیت نوشتن تا حدود ۸۰ متر را دارا است.